Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy

„Całym życiem! 110 lat harcerstwa na ziemiach piotrkowskich”,

który odbył się w sobotę – 12 marca.

Na wystawie przedstawiona została historia ruchu harcerskiego, rozwój różnych form działalności organizacji na przestrzeni lat, jej idee, ponadczasowe wartości ważne w harcerskim systemie wychowawczym.

Szczególnie ciekawym elementem ekspozycji jest zaaranżowane obozowisko harcerskie, które nadaje klimatu i pozwala przywołać miłe wspomnienia tym osobom, które kiedyś zasiadały w kręgu ognia przy takim obozie i przeżywały harcerskie przygody.

Wystawa przygotowana została we współpracy z Komendą Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Piotrków Trybunalski i 1. Piotrkowskim Szczepem Drużyn Harcerskich „Opoka”. Kuratorem wystawy jest p. Monika Cieślak, pracownik Działu Oświaty Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

Wystawę oglądać można do 3 maja włącznie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją i przypominamy, że Muzeum można zwiedzać od wtorku do soboty w godzinach 10 od 18 oraz w niedziele od 10 do 17 (przerwa na dezynfekcje pomieszczeń od 13 do 14).