Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na wystawę zatytułowaną „Marynarka Wojenna w stuleciu odrodzonej Rzeczypospolitej”, która będzie prezentowana w murach Zamku Królewskiego od 11 lutego 2020 roku do końca kwietnia 2020 r. Niniejsza ekspozycja to niezwykle wartościowa i bogata w ikonografię synteza trudnych dziejów polskiej Marynarki Wojennej. Na 34 planszach można obejrzeć barwną opowieść o okrętach, twórcach polskiej floty, wojennych bohaterach, zwycięstwach a także o rozczarowaniach po zakończeniu II wojny światowej. Opowieść kończy się na czasach współczesnych ukazując nowe wyzwania i perspektywy Marynarki Wojennej w Sojuszu Północnoatlantyckim. Ekspozycja jest prezentowana w piotrkowskim Muzeum w związku z obchodami 100-lecia zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.