11 marca 2018 roku o godzinie 16.00 zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy „Mali świadkowie historii”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną liczne zabytki z działu historii Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, które jeszcze nigdy nie pojawiały się na wystawach. Po raz pierwszy pokażemy Państwu także nowe nabytki ściśle związane ze znanymi osobami z Piotrkowa i regionu. Uzupełnieniem wystawy będzie też ekspozycja obejmująca „małych świadków historii” wydobytych podczas prowadzonych w latach 2013-2017 prac poszukiwawczych w rejonie ulic Rakowskiej i Wolborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Obszar ten u zbiegu ulic określany jest często jako „Poligon 25 pułku piechoty”. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie prezentowana do 29 kwietnia 2018 roku.