W miniona niedzielę Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, zorganizowało poetycko – muzyczny spektakl, w którym wystąpili aktor Dariusz Jakubowski, solistka Katarzyna Thomas i pianista Piotr Szafraniec.


Spektakl – koncert pt.: „Kobieta i mężczyzna… czyli powiedz jak mnie kochasz”, nawiązywał tematycznie do zbliżającego się święta zakochanych, czyli popularnych Walentynek. Licznie zgromadzona publiczność wzięła udział w poetycko-muzycznej podróży przez style i epoki w poszukiwaniu spełnienia w miłości. Inspiracją dla artysty były miłosne tematy zaczerpnięte z Biblii, poezji  E. Dickinson, szekspirowskich Sonetów oraz twórczości poetów współczesnych: W. Szymborskiej, K.I. Gałczyńskiego czy K.K. Baczyńskiego.
Widzowie wysłuchali również motywów z filmu „Kobieta i mężczyzna”, z West Side Story, utworów Marka Grechuty , a także miłosną arię Mimi z Cyganerii Pucciniego i neoromantyczną pieśń Ryszarda Straussa.
A już 23 lutego o godzinie 19.00 w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się kolejny koncert z cyklu Jazz Scena Zamek. Więcej informacji znajduje się tu: https://www.facebook.com/MuzeumWPiotrkowieTrybunalskim/posts/1683059895079041