W minioną środę, 14 lutego, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim gościło przedstawicieli Kancelarii Sejmu. Na czele delegacji stał minister Adam Podgórski, Zastępca Szefa Kancelarii Sejmu, a towarzyszyli mu Jan Morwiński – Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej w Kancelarii Sejmu oraz Artur Kolęda – z Biblioteki Sejmowej.
Była to pierwsza wizyta robocza w Piotrkowie związana z organizacją w tym roku obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Gospodarzem ogólnopolskich obchodów wybrany został Piotrków Trybunalski, który uchodzi za kolebkę polskiego parlamentaryzmu.
Renesansowy pałac Zygmunta Starego, określany był mianem „warownej siedziby senatu”, dlatego rozważana jest kwestia wykorzystania tego miejsca podczas oficjalnych obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej, które zaplanowane zostały na 5-6 października. Goście zapoznali się z obiektem, a także zwiedzili wystawę stałą pt.: „ROLA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO W DZIEJACH PAŃSTWA POLSKIEGO” i wystawę czasową pt. „POLSKA. TRADYCJE PARLAMENTARYZMU DO 1791 R.”.