Zapraszamy Państwa na kolejny – XXIV koncert z cyklu „Jazz Scena Zamek”, który odbędzie się 22 czerwca 2018 roku o godzinie 20.00 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

Grzegorz Rogala

Puzon Solo

Puzon to instrument o niebywale rozległych możliwościach w zakresie stosowania środków wyrazu muzycznego, jak i technicznych. Jego dźwięk niczym kameleon potrafi przeobrazić się z groźnej „bestii” w nostalgicznego kochanka.

Jako instrument był używany zarówno do wzmocnienia fanfarowych brzmień Ryszarda Wagnera, a także nadania smooth-jazzowym utworom klimatu sjesty. Pod względem technicznym praktycznie nie ma tu barier, ponieważ – te zależą od indywidualnych możliwości wykonawcy. Technika „multiphonic” – która czyni z puzonu instrument harmoniczny, z pewnością należy do efektów wywołujących „wow” u słuchacza. Poza instrumentem wykorzystany zostanie również looper, który sprawia, że wszystkie możliwości techniczne puzonu mogą być zebrane razem a tworzenie całych utworów na puzon staje się realne…. Potencjał techniczny instrumentu to jednak nie wszystko. To jak zostanie wykorzystany i co przy jego zastosowaniu uda się stworzyć bardzo często zależy od historii jaką chce opowiedzieć grający.

Grzegorz Rogala jest muzykiem – puzonistą jazzowym i kompozytorem, ale też mężem, ojcem trójki dzieci i posiadaczem kredytu mieszkaniowego, absolwentem Instytutu Jazzowego w Berlinie i stypendystą Berklee College of Music. Podczas koncertu „Puzon solo” przeprowadzi nas po różnych stylach, nie tylko jazzowych, starając się z różnej strony przyjrzeć ważnemu zagadnieniu, mieć, czy być – a może da się jeszcze być a już mieć ? Czy „etat” to jedyna odpowiedź…a może wielka życiowa improwizacja? Aby podjąć próbę uzyskania odpowiedzi na pytania postawione wyżej warto wysłuchać koncertu solowego Grzegorza Rogali, który odbędzie się 22 czerwca 2018 roku o godzinie 20.00 w sali Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej informacji o artyście znajdziemy na

www.rogala.art.pl

jeden z filmów: Płyta Poezjazz , drugi z filmów: Grzegorz Rogala i Frank Parker w akcji