Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na wystawę czasową noszącą tytuł „Generał Józef Haller, bohater odrodzonej Rzeczypospolitej i odzyskanego Pomorza”, która prezentowana jest w salach Zamku Królewskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i dedykowana jest jednemu z „architektów” niepodległej Rzeczypospolitej – generałowi Józefowi Hallerowi. Zwiedzający będą mogli zapoznać się przede wszystkim z biografią generała oraz z historią odzyskania Pomorza w 1920 roku. Dodatkowo wystawa ukazuje historię portu wojennego w Pucku, Morskiego Dywizjonu Lotniczego i hydroplanów w nim stacjonujących. Wśród eksponatów można obejrzeć kopię pierścienia zaślubinowego gen. Hallera, modele okrętów i wodnosamolotów, medale pamiątkowe poświęcone kolejnym rocznicom zaślubin Polski z morzem i wielkoformatowe kopie fotografii z lat 20. i 30. XX wieku.
Wystawa prezentowana będzie w okresie od września do listopada 2018 roku.