25 lipca po raz kolejny piotrkowskie Muzeum odwiedziły dzieci uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez świetlicę „Bartek”.
Tym razem koloniści wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Katarzynę Przybył, której pomagała Monika Cieślak.
Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonywały indiańskie pióropusze. Zajęcia pozwoliły na rozwijanie umiejętności plastycznych i manualnych.
Dodatkowo uczestnicy wysłuchali kilku ciekawostek dotyczących życia Indian, które przekazała Natalia Dajcz. To kolejne z cyklu wakacyjnych spotkań przygotowanych przez piotrkowskie Muzeum. Do tej pory koloniści mogli poznać tajemnice piotrkowskiego zamku, wysłuchali piotrkowskich legend, uczyli się sztuki pisania gęsim piórem, a także uczestniczyli w miniturnieju rycerskim. Kolejne spotkania już niebawem. Zapraszamy do korzystania z oferty Muzeum.