Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wracamy z Nocą Muzeów, która odbędzie się w nowej formule, bezpiecznej i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 Wszystkich przyjaciół, sympatyków i osoby chcące odwiedzić dawny Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy 15 maja 2021 roku. Od godziny 10:00 do 22:00 zachęcamy do bezpłatnego zwiedzania dawnych komnat Jagiellońskich. Dla każdego odwiedzającego bezpłatne wydawnictwa do pobrania.

 To ostatni dzwonek aby zobaczyć wyjątkową wystawę poświęconą historycznym ubiorom dziecięcym na przestrzeni wieków – począwszy od XVII wieku aż do XIX wieku „Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych” z Muzeum Pałacu Króla Jana Sobieskiego w Wilanowie. Wystawa przedstawia odwzorowane z dużym kunsztem (na podstawie obrazów) suknie, czepki, żupany i pozostałe niezwykłe elementy garderoby dziecięcej. Ekspozycja stanowi rezultat konkursu zorganizowanego w ramach projektu Wilanów dla młodych talentów.

W siedzibie Muzeum z okazji 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja będzie można obejrzeć nową ekspozycję „Konstytucja 3 Maja a piotrkowianie”. Zwiedzając miasto zachęcamy również do zapoznania się z wystawą plenerową „Konstytucja 3 Maja – Duma Piotrkowa”, która prezentowana jest na parkanie klasztoru oo. bernardynów przy ul. Słowackiego

Ponadto zapraszamy na wystawy stałe:

  • „Rola Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach państwa polskiego”
  • Wystawa mebli gdańskich z XIX wieku.
  • Galeria portretu XVIII – XIX w.
  • Wystawa etnograficzna pn. „Z naszej wsi”.
  • Wystawa mebli historycznych z różnych epok.
  • Galeria obrazów – „Poczet władców i królów Polski”.
  • Wystawa etnograficzna „Z naszej wsi”

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

Plac Zamkowy 4

97-300 Piotrków Trybunalski