Piotrkowskie muzeum serdecznie zaprasza mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i okolic na cykl spotkań muzycznych jakimi są Dni Muzyki Kameralnej. Koncerty w ramach tegorocznych LI Dni Muzyki Kameralnej będą miały miejsce w miesiącach od marca 2020 r. do maja 2020 r. Pierwszy koncert zatytułowany „Mistrz i uczeń razem” odbędzie się w dniu 22 marca 2020 r. o godz. 16.30. w salach piotrkowskiego Zamku Królewskiego. W tym dniu swój muzyczny kunszt zaprezentują wykładowcy oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim a będą to: Mirosław Drożdżowski, Nikodem Drożdżowski(duet gitarowy), Anna Juszczak, Julia Laskowska(duet fortepianowy).

Następny koncert z cyklu Dni Muzyki Kameralnej odbędzie się 29 marca 2020 r. godz. 16.30 i będzie nosił tytuł „Muzyczne powitanie wiosny z zespołem Bogna Band”. Wówczas wystąpią artyści skupieni w łódzkim zespole Bogna Band tacy jak: Aleksandra Borkiewicz, Małgorzata Domańska, Bogna Dulińska, Zuzanna Niedzielak, Aleksandra Strasińska, Sylwester Masłoń, Arkadiusz Płaziuk.

Kolejny koncert będzie miał miejsce 19 kwietnia 2020 r. godz. 16.30 i zatytułowany będzie „Muzyczne pozdrowienia z Paryża, Wenecji i Sevilli”. Tego dnia przed piotrkowską publicznością wystąpią artyści związani na stałe z czeską Akademią Muzyczną w Pradze- Editha Randova należąca do grona najwybitniejszych czeskich śpiewaczek oraz Stanislav Bogunia profesor fortepianu Akademii Muzycznej w Pradze, dyrygent współpracujący z orkiestrami w Pradze, Monachium, Bayreuth,  Linzu.

Ostatni koncert w ramach cyklu LI Dni Muzyki Kameralnej „ Z Broadway’u na zamek” w murach piotrkowskiego muzeum zostanie zaprezentowany w dniu 10 maja 2020 r. o godz. 16.30. Spośród wykonawców tego koncertu należy wymienić: Katarzynę Domalewską, Radosława Blonkę, Patryka Matusiaka.

Repertuar koncertów tegorocznego cyklu Dni Muzyki Kameralnej będzie bardzo zróżnicowany – od utworów muzyki klasycznej, po utwory operetkowe, a także musicalowe. Na wszystkie koncerty – wstęp wolny!