Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct zapraszają na konferencję pt. „Dziedzictwo kulturowe Europy – pamięć i ochrona”. Konferencja odbędzie się w czwartek tj. 10 maja 2018 roku w godzinach 10:00 – 12:00, w siedzibie Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim (Plac Zamkowy 4). Podczas konferencji wygłoszone zostaną odczyty dotyczące wybranych aspektów dziedzictwa kulturowego Piotrkowa i okolic – Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, roli i zadań archiwów państwowych w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego – Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim, mediateki – repozytorium dziedzictwa kulturowego Piotrkowa Trybunalskiego – Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, ochrona dziedzictwa kulturowego w muzeach – Muzeum Sztuki w Łodzi.
Ponadto dla uczestników konferencji przewidziany jest quiz z nagrodami prowadzony przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa pn. „Dziedzictwo kulturowe regionu łódzkiego” przygotowana przez członków Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery.

Konferencja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej oraz dzięki dofinansowaniu z Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

program konferencji 10.05.18