W minioną niedzielę w salach piotrkowskiego Muzeum odbył się koncert chopinowski w wykonaniu Rafała Mokrzyckiego. Pianista jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, uchodzącej za najlepszą uczelnię muzyczną na świecie. Koncert zorganizowany został w związku z przypadającą w tym roku 170 rocznicą śmierci Fryderyka Chopina.
Licznie zgromadzeni słuchacze mieli okazję wysłuchać m.in. polonezy, nokturny, etiudy, ballady i scherzo Chopina w wykonaniu młodego, utalentowanego i utytułowanego pianisty, który wielokrotnie nagradzany był na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Artysta jest członkiem Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu oraz Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego w Toruniu. Muzyka Fryderyka Chopina zajmuje wyjątkowe miejsce w pracy pianisty, który prowadzi ożywioną działalność koncertową zarówno jako solista, jak i kameralista. W 2019 r. Rafał Mokrzycki wydał debiutancką płytę „Magical Chopin”,  a znalazły się na niej wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Wydawnictwo można było nabyć po koncercie za dowolną kwotę wraz z autografem artysty.