Kultura dla seniorów.
W dniach 28- 29 września 2019 roku odbędzie się kolejna edycja akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+kultura”.
W ostatni weekend września 2019 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje akcję pod nazwą „60+Kultura”. Warto zaznaczyć, że do tegorocznej akcji przystąpiło aż 200 muzeów w całym kraju, a także teatry, biblioteki, filharmonie, opery, a nawet parki krajobrazowe.
Kampania „60+Kultura” skierowana została do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Jej celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym m.in. poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych dostępnych w i miejscu zamieszkania.
W ramach tegorocznej akcji seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzić również Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Oddział Muzeum w Polichnie.
Placówki dostępne będą dla zwiedzających w sobotę od godz. 10.00 do 16.00, a w niedziele od 10.00 do 15.00. Zapraszamy zwłaszcza do zapoznania się z wystawami czasowymi „Stare kufle z zamkowej piwnicy”, „Dzieje i zagłada gminy żydowskiej w Piotrkowie” , a zwłaszcza z otwartą z okazji 500 lecia piotrkowskiego zamku wystawą pt.: „Polskie Malarstwo Historyczne na przestrzeni wieków”.
Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy m.in. Jana Matejki, Jerzego i Wojciecha Kossaków, Wojciecha Gersona, Jana Czesława Moniuszki, a także nadwornego malarza ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego – Marcello Bacciarellego. Jest to więc z pewnością nadzwyczajna okazja, aby obejrzeć na żywo dzieła najwybitniejszych polskich artystów.

Obraz może zawierać: w budynku