WOJTEK JUSTYNA TREEOH! WORLD JAZZ NA FUNKOWYM GRUNCIE
Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne.

Zapowiedź koncertu:

https://drive.google.com/open?id=1P3QJ3mHijjUIUSLMMeBAcB0rwgPPc-G5

Na swojej drugiej płycie „Get That Crispy” (światowa premiera: 22 września 2018 r.) muzycy połączyli indywidualne talenty kompozytorskie, co zaowocowało zbiorem kompozycji wypełnionych kołyszącymi zagrywkami, akcentami rytmicznymi i intrygującymi harmoniami. W nowej odsłonie TreeOh! – zespół do tej pory głównie gitarowy – poszerzyło swoją paletę brzmieniową o wyraziste, silnie zmodyfikowane efektami linie melodyczne, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich i energetycznie pulsujące dźwięki syntezatora basowego.
Podczas licznych występów w europejskich klubach i na renomowanych, międzynarodowych festiwalach takich, jak: Delft Jazz Festival, State-X New Forms, Bevrijdingsfestival (NL), Jazzmeile Thüringen, Jazzahead! (DE) i Letnim Festiwalu Jazzowym (PL), TreeOh! zdobyło sobie opinię pełnej temperamentu grupy, której koncerty zachwycają współczesnych melomanów porywającą muzyką wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między członkami zespołu.
Podczas koncertu w sali Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 2 listopada 2018 roku o godzinie 19.00 wystąpią :

Wojtek Justyna (Polska/Holandia) – gitara
Daniel Lottersberger (Austria) – gitara basowa
Alex Bernath (Niemcy) – perkusja
Diogo Carvalho (Portugalia) – perkusjonalia, syntezator Mooga

Wojtek Justyna (ur. 1980 r.) jest gitarzystą cenionym za brzmienie, wszechstronność i kreatywność. Początkowo najbardziej inspirowała go muzyka rockowa i bluesowa, jednak edukację muzyczną zaczął od gitary klasycznej w 1995 r. Naukę gry na tym instrumencie w szkole muzycznej I i II stopnia ukończył po 9 latach. Z muzyką jazzową zetknął się w szkolnym big-bandzie i od tej pory znalazła się ona w centrum jego zainteresowań. W latach 2000 – 2003 studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W trakcie studiów grał w Big Bandzie Akademii Muzycznej i „Gazety Wyborczej” w Łodzi. W tym okresie powstały pierwsze własne kompozycje Wojtka i jego pierwszy zespół – kwartet „3Karo” grający współczesny jazz. Zespół otrzymał Grand Prix w II Konkursie Improwizacji Jazzowych im. Milesa Davisa (2003) i wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych (2004).
W 2004 r. Wojtek wyjechał do Holandii na studia w Królewskim Konserwatorium w Hadze, gdzie uzyskał tytuł licencjata w 2008 r., a następnie dyplom magistra muzyki w 2010 r. Przez 3 lata był członkiem holenderskiego zespołu hip-hopowego HIDO i grał w Big Bandzie trębacza, Charliego Greena. W 2010 r. podjął współpracę z wokalistą, Robinem Brockiem, (występy na festiwalach The Hague Jazz Festiwal, Big Rivers Festival, Parkpop) – był gitarzystą w jego zespole i współproducentem debiutanckiego albumu Use At Your Discretion, który ukazał się w 2012 r. Przy różnych okazjach Wojtek występował i nagrywał z takimi artystami światowej sławy jak DJ Maestro (artystą wytwórni Blue Note), Jim McNeely, Mike Mainieri, Jamal Thomas (Maceo Parker, S.O.S. Band) Jason Lindner, Branford Marsalis oraz Chuck Leavell (The Rolling Stones).
Obecnie Wojtek mieszka w Hadze, w Holandii. Pracuje jako sideman, muzyk sesyjny, kompozytor, producent i pedagog. Jest liderem zespołu Wojtek Justyna TreeOh!, który zdobył drugą nagrodę w konkursie Zoetermeer Jazz Concours (2011) i w 2015 r. wydał swoją pierwszą płytę Definitely Something. W tym samym roku, w uznaniu za swoje osiągnięcia artystyczne, był nominowany do tytułu Polaka Roku w kategorii Młody Polak Sukcesu, przyznawanego przez fundację Polonus w Holandii.
Informacje pochodzą z :
www.wojtekjustyna.com
https://www.facebook.com/events/682034542164519/
SINGIEL „Swamp”:  https://www.youtube.com/watch?v=ZD0ZfzRpJSA&feature=youtu.be
„Two Rivers” NA ŻYWO: https://youtu.be/XGaOVFom8yc