Już jutro (14 maja) odbędzie się Europejska Noc Muzeów, do której również przyłącza się Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

Jednak to nie koniec atrakcji zaplanowanych na najbliższy weekend…
🎻🎺🎸🎷🎤🪕
W niedzielę (15 maja) zapraszamy wszystkich wielbicieli muzyki romantycznej na koncert „Perły polskiej muzyki romantycznej” w ramach cyklu LI Dni Muzyki Kameralnej. Tym razem w salach piotrkowskiego Zamku wystąpią Teresa Kaban i Henryk Błażej. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny.
Przypominamy, że następne koncerty koncerty z cyklu LI DNI MUZYKI KAMERALNEJ odbędą się:
29 maja – „Pieśni neapolitańskie” – wykonawcy: Magdalena Chmielecka (sopran), Radosław Blonka (baryton), Patryk Matusiak (fortepian), godz. 17.00.
12 czerwca – „Piano Kontra Bas” – wykonawcy: Joanna Błażej Łukasik (fortepian), Artur Łukasik (kontrabas), godz. 17.00.
19 czerwca – „Nie zawsze poważni kompozytorzy muzyki poważnej” – wykonawcy: Zespół Cup of Time w składzie: Agnieszka Cypryk (skrzypce), Ryszard Borowski (flet), Rafał Grząska (akordeon), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), godz. 17.00.
Szczegółowe informacje znaleźć można na plakatach.
Wszystkie koncerty odbywają się w salach piotrkowskiego Muzeum pl. Zamkowy 4.
Wstęp na koncerty w ramach Dni Muzyki Kameralnej jest nieodpłatny.
**zdjęcie: źródło Fundacja Inter-Art