„RETRO RAUT U PIŁSUDSKIEGO”
26 września 2020 r. o godzinie 18.00, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na rekonstrukcję historyczną pt.: „RETRO RAUT U PIŁSUDSKIEGO”
Wydarzenie jest kolejnym akcentującym obchody 100 rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Opatrzone barwną narracją widowisko, wprowadzi uczestników w radosny klimat międzywojnia związany z odzyskaną niepodległością. Istotnym akcentem będzie również zapoznanie słuchaczy z prywatnym życiem Józefa Piłsudskiego, poprzez listy i wspomnienia dotyczące jego spotkań z artystami tamtych lat, które odsłonią tajemnice osobistych losów przypominanych postaci. Stylowe stroje retro z pewnością na długo pozostaną w pamięci publiczności, która będzie mogła wspólnie zanucić słowa popularnych piosenek. Dla każdego uczestnika przygotowany został bezpłatny egzemplarz okolicznościowego wydawnictwa upamiętniającego udział piotrkowian w wojnie polsko-bolszewickiej.
Z uwagi na sytuację epidemiczną prosimy o przestrzeganie warunków reżimu sanitarnego, a zwłaszcza dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie nosa i ust.
Zapraszamy do odebrania bezpłatnych wejściówek w kasie Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, pl. Zamkowy 4.
Wydarzenie przygotowane zostało we współpracy z Polską Fundacją Kultury i Rozwoju oraz Towarzystwem Przyjaciół Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.