Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza nauczycieli, opiekunów świetlic środowiskowych oraz organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży do zapoznania się z Informatorem Edukacyjnym, w którym znalazła się bogata oferta lekcji i warsztatów tematycznych skierowanych do uczniów wszystkich szczebli edukacji.
Oferta przygotowana została przez pracowników muzeum, a konsultantami wydawnictwa byli Barbara Śpiewak – metodyk nauczania historii z piotrkowskiego WODN oraz Piotr Grelowski – nauczyciel z I LO im. Bolesława Chrobrego. Wsparcia finansowego przy publikacji wydawnictwa udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wraz z Muzeum Historii Polski jest współorganizatorem obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego
Zainteresowanych odebraniem bezpłatnego egzemplarza Informatora Edukacyjnego przedszkola, szkoły i świetlice prosimy o kontakt telefoniczny 44 646 52 72 lub osobisty. Więcej informacji udziela sekretariat Muzeum.