Deklaracja dostępności dotyczy strony https://muzeumpiotrkow.pl/.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Filmy nie mają napisów dla osób niesłyszących i Głuchych.;
- Alternatywa w postaci tekstu – brak alternatywnych opisów dla grafik i multimediów.;
- Dokumenty mogą być zapisane w PDF lub w postaci skanów z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji.;
- Wyrównanie tekstów od lewej do prawej – brak lub utrudniona dostępność dla osób z dysleksją.
Treści nieobjęte przepisami
Filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu:
cel linku nie jest odpowiednio określony, opublikowany załącznik może nie posiadać informacji na temat wielkości pliku czy formatu.
Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
Nadmierne koszty
„Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty. Oceniliśmy to na podstawie Analizy kosztów dostępności cyfrowej funkcji wirtualnego spaceru.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Marty Walak — mejlowo marta.walak@muzeumpiotrkow.pl lub telefonicznie 44 646 52 72.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Marta Walak — p.o. Dyrektora Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim,
- Adres: Plac Zamkowy 4, 97-300 Piotrków Trybunalski,
- mejl: marta.walak@muzeumpiotrkow.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim — Plac Zamkowy 4, 97-300 Piotrków Trybunalski
Budynek jest częściowo dostępny dla osób z niepełnosprawnością.
Z poziomu chodnika wejście do Muzeum ograniczone jest progiem, przy budynku nie jest zainstalowana winda pozioma zewnętrzna. Drzwi nieprzesuwne, otwierane ręcznie. Kasa biletowa usytuowana jest na podwyższonym parterze (pierwsza sala wystaw czasowych) – wejście na poziom parteru odbywa się po pokonaniu 14 schodów. W kasie biletowej o pracują osoby, które służą pomocą i informacją.
Toalety dla zwiedzających zlokalizowane są na poziomie piwnicy (do pokonania dwuetapowe schody na wprost wejścia) – brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.
W budynku komunikacja między piętrami (salami wystawienniczymi) możliwa jest jedynie poprzez klatkę schodową i strome schody. Na parterze oraz na każdym półpiętrze ustawiono ławki do odpoczynku podczas wchodzenia po schodach.
Usytuowanie budynku w centrum starego miasta umożliwia dostęp środkami komunikacji publicznej lub korzystanie z parkingów ogólnodostępnych z dedykowanymi miejscami dla osób z niepełnosprawnością – naprzeciw bramy do Muzeum. Parking znajduje się od strony Placu Zamkowego.
Do budynku można wejść z psem asystującym. Możliwość wejścia osoby na teren placówki z psem asystującym, nie zwalnia tej osoby z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Dla osób niesłyszących i niedosłyszących istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym.
Ponadto personel Muzeum zawsze służy pomocą w pokonaniu istniejących jeszcze barier.