Ekspozycja pt.: „Co znaczy?”, przedstawia fotografie z archiwum Fortepan, jednego z największych węgierskich archiwów zdjęć działającego od 2010 r. Na wystawie prezentowane są fotografie przedstawiające m.in. polskich żołnierzy na uchodźstwie węgierskim, stare zdjęcia Warszawy, zdjęcie z meczu Węgry-Polska (8:2) na Stadionie Nagyerdei, węgierskiej wycieczki w Wieliczce z 1931 r.  i wiele innych.
Opisy umieszczone na 15 tablicach tworzących wystawę wyrażają bardzo emocjonalne odczucia i osobiste skojarzenia związane z odpowiedzią na zawarte w tytule pytanie o Polskę „Co znaczy?
Wystawa towarzysząca obchodom Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, przygotowana została przez Węgierski Instytut Kultury, a prezentowana będzie na dziedzińcu Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim do 15 maja 2017 r. w godzinach pracy placówki.