Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: „Polskie malarstwo historyczne na przestrzeni wieków”. Na ekspozycji zaprezentowane zostały prace znakomitych malarzy polskich. Na uwagę zasługują m.in. obrazy Matejki, Kossaków, Gersona, Moniuszki, czy też Marcello Bacciarellego – nadwornego malarza ostatniego króla Polski. Wystawa przygotowana została w związku z przypadającym w 2019 roku 500-leciem zakończenia prac budowlanych i przekazaniem zamku we władanie ostatnim Jagiellonom. Prezentowane obrazy udostępnione zostały ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi. Wystawa udostępniana będzie dla zwiedzających w siedzibie piotrkowskiego muzeum – Plac Zamkowy 4 do 21 października 2019 roku. W każdą niedzielę wstęp wolny.